JUUL hakkında bilmediğimiz, pek çok genç kullanıcısının uzun vadeli sağlığını nasıl etkileyeceği de dahil olmak üzere çok önemli bilgiler var .  

Bu bilgi boşluğu, bugün piyasadaki e-sigaraların nispeten düzenlenmemiş bir ortamda satılması   ve halk sağlığı üzerindeki etkilerinin Gıda ve İlaç İdaresi tarafından gözden geçirilmemesi nedeniyle mevcuttur. JUUL ayrıca ürünlerini sigara içenlerin sigarayı bırakmalarına yardımcı olduğu iddialarını doğrulamak için gereken bağımsız bir klinik araştırmaya tabi tutmamıştır.

İşte en yeni araştırma ve raporlardan elde edilen ürünle ilgili en son bilgilerin yanı sıra şirketin JUUL'un gençlik e-sigara salgınındaki rolü hakkında Kongre oturumlarından alınan belgeleri ve kendi ifadeleri .


UUL'un nikotin içeriği, piyasadaki e-sigaralar arasında en  yükseklerden biridir. JUUL web sitesine göre , bir standart JUUL kartuşundaki nikotin miktarı kabaca bir paket sigaradaki nikotin miktarına veya yaklaşık 200 nefes miktarına eşittir.

2015 yılında piyasaya sürülen ve e-sigara pazarının dörtte üçüne sahip olan JUUL, e-sigaralardaki nikotin içeriğindeki artışın çoğunu yönlendirdi Truth Initiative ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından yapılan bir araştırmaya göre , ABD perakendecilerinde satılan e-sigaralardaki ortalama nikotin konsantrasyonu  2013'ten 2018'e  iki katından fazla arttı  .

Erken nikotin kullanımı beyin gelişimine zarar verebilir, sinir hücresi işleyişini değiştirebilir ve gençlerin sigara içme riskini artırabilir. Aslında, e-sigara kullanan gençlerin sigara içmeye devam etme olasılığı, sigara içmeyen akranlarına göre dört kat daha fazladır.