Elektronik sigaranın çoğunda bulunan nikotinin bağımlılık yapıcılığını gösteren, elektronik sigaraya başlayan birçok gencin bir yıl sonra da bunu yapmaya devam ettiğini buldu. 2018'de e-sigara kullananların üçte birinden fazlası (% 36,7), 2018'de hiç e-sigara kullanmayanların yalnızca% 2,5'ine kıyasla 2019'da şu anki gazetelerdi.

Bağlantı özellikle JUUL için güçlüydü. JUUL'u daha önce deneyenler, 2018'de hiç e-sigara kullanmayanlara kıyasla bir yıl sonra düzenli bir JUUL kullanıcısı olma şansına 17 kat daha fazla sahipti.

Eski nesil e-sigara kullanıcılarının sigara içme olasılığı da daha yüksektir

Vaping sigaraya yol açar mı?

Önceki araştırmalar, aynı zamanda , JAMA'da yayınlanan ve sigara içen gençlerin, sigara içmeyen akranlarına kıyasla geleneksel sigara içmeye devam etme olasılığının dört katına çıktığını ortaya koyan bir 2019 araştırması da dahil olmak üzere, elektronik sigara ile sonraki sigara içme arasında bir bağlantı buldu. Bu çalışmalar, günümüz gençlik elektronik sigara salgınını yönlendiren en popüler ürünler kadar nikotin içermeyen eski e-sigaralara odaklandı.

Popülerliği hızla artan birçok tek kullanımlık çeşit de dahil olmak üzere JUUL ve onun kopyaları gibi popüler e-sigaralar, e-sigaralar arasında en yüksek nikotin içeriğine sahiptir . 2015 yılında JUUL'un piyasaya sürülmesinden önce, e-sigaralar% 1 -% 2,4 nikotin gücü içeriyordu. JUUL kapsülleri% 5 nikotin içerir - 20 sigaradaki nikotine eşdeğerdir.Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından yapılan bir önceki araştırmaya göre, bu ürünler ABD perakendecilerinde satılan e-sigaralardaki ortalama nikotin konsantrasyonunu artırarak 2013'ten 2018'e iki kattan fazla arttı .

Tüm aromalı e-sigaraları kaldırma ihtiyacı

Aromalı e-sigaralar ne kadar popüler?

2020 Ulusal Gençlik Tütün Araştırması'na göre aromalı e-sigaralar, 10 genç kullanıcıdan sekizden fazlası (% 82,9) aromalı e-sigara kullandıklarını bildirmesiyle gençlerde elektronik sigara salgınını yönlendirmeye devam ediyor.

Son zamanlarda federal kısıtlamalar bazı e-sigara türleri için tatları sınırlandırsa da, her biçimde mentole izin veren ve önceden doldurulmuş, kapalı sistem e-sigaralar için yalnızca meyve ve şeker aromalarını sınırlayan bir FDA politikası nedeniyle piyasada pek çok tat kalır. JUUL gibi. Bu, tek kullanımlık ve açık sistem anlamına gelir, yeniden doldurulabilir cihazlar, diğerlerinin yanı sıra pamuk şeker, ekşi elma ve OMG (portakal, mango, guava) dahil olmak üzere çeşitli çocuk dostu tatlar sunar.

9 Eylül, e-sigara üreticilerinin ürünlerini piyasada tutmaları için FDA'ya başvuru sunmaları için son tarihi işaretledi ve ajans bu ürünleri gözden geçirirken, mentol dahil tüm aromalı e-sigaraları ortadan kaldırmak için hızlı hareket etmelidir. nikotin bağımlılığı riski altında.