Bir analize göre, mentollü e-sigara satışları neredeyse 60 milyon dolar arttı ve pazar payı, pazardan yalnızca bazı aromalı e-sigaraları kaldıran federal kısıtlamalardan muaf tutulduktan sonra iki katından fazla arttı.

Tütün Kontrolünde yayınlanan çalışma, gençleri e-sigara risklerinden korumak için kısmi tat kısıtlamalarının eksikliklerini vurguluyor ve tüketicilerin ürün bulunabilirliğine göre tatları değiştirmeye istekli olduğunun altını çiziyor. Ayrıca, mentol dahil tüm tatların piyasadan kaldırılmasına yönelik uzun süredir devam eden ihtiyacı güçlendirir. Mentol dahil aromalı e-sigaralar, gençlerin e-sigaraya başlamasında önemli bir rol oynar. Tütün kullanan gençlerin% 80'inden fazlası aromalı bir ürünle başladıklarını ve tütün kullanan gençlerin% 97'si aroma kullandığını bildirdi .

JUUL Labs, 2019'da gençlerin elektronik sigara kullanımı konusundaki kamuoyu tepkisine yanıt olarak, nane aromalı e-sigaralarını piyasadan çıkardı. JUUL'un gönüllü hareketini, aromalı kartuş bazlı satışları yasaklayan ancak tütün ve mentol aromalı kartuşların, açık sistemlerin ve tek kullanımlık e-sigaraların satışına izin veren Ocak 2020 Gıda ve İlaç İdaresi rehberliği yakından takip etti.

Mentol yeni nanedir

Mentol ve ming arasındaki fark nedir

Veriler, mentolün daha önce gençlerin en sevdiği tatlardan biri olan nanenin yerini etkili bir şekilde aldığını gösteriyor.

JUUL'un nane aromalı e-sigaraları gönüllü olarak kaldırmasının ardından, mentol aromalı ürünlerin pazar payı neredeyse% 60 arttı ve satışları, kaldırmayı takip eden dört haftalık dönemde 30,4 milyon dolar arttı. Aynı zamanda nane aromalı ürünlerin pazar payı% 39 azalırken, toplam e-sigara satışları 13,5 milyon dolar azaldı.

FDA'nın mentol aromalı olmayan kartuş bazlı e-sigaraların Ocak 2020'de kaldırılması konusundaki rehberliğini takiben mentol e-sigara satışları 59,5 milyon dolar arttı ve pazar payı% 105 arttı (% 24'ten% 49'a) duyuruyu takip eden yaklaşık sekiz haftalık süre. Mentol satışları, nane e-sigaralarının pazar payının% 89 (% 26'dan% 4'e) düşmesi ve satışların aynı zaman diliminde 79.5 milyon $ düşmesi nedeniyle nane satışlarındaki kayıplardan kaynaklanmış olabilir. Mart 2020'ye kadar mentol aromalı e-sigara satışları tüm zamanların en yüksek seviyesi olan% 58'lik pazar payına ulaştı.

Mentol, daha önce en iyi e-sigara aroması değildi. Ağustos 2019'daki e-sigara satışlarının yalnızca onda birini oluşturuyordu. Bununla birlikte, mentollü sigaralar uzun zamandır gençler üzerinde orantısız bir etkiye sahipti ve kanıtlar, sigara içmenin daha kolay ve bırakmanın daha zor olduğunu gösteriyor.

"Mentolün tütün ürünlerinin alımını kolaylaştırmadaki rolü ile ilgili onlarca yıllık kanıtlara rağmen, bu lezzet hem sigara hem de e-sigaralar için piyasada kalmaya devam ediyor ve bu çalışma, e-sigara tüketicilerinin bunu kullanmaya istekli olduğunu gösteriyor. lezzet, ”diye yazıyor çalışma yazarları.

Araştırmacılar, bu politika değişikliklerinin e-sigara satışları üzerindeki etkisini değerlendirmek için, marketlerden, gıda / ilaç / toplu tüccarlardan, indirim mağazalarından ve askeri komiser satışlarından Eylül 2013 ile Mart 2020 arasındaki perakende tarayıcı verilerini inceledi.

Satışlardaki değişiklikler, daha güçlü lezzet politikalarına olan ihtiyacı vurguluyor

nane vs mentol vape

Diğer aromalı ürünlerin satışını kısıtlayan politikaların ardından mentollü e-sigara satışlarındaki sert ve ani artış, sektörün kendi kendini düzenlemesinin ve eksik tat yasaklarının işe yaramadığını ortaya koyuyor. Gençleri korumak için kapsamlı bir e-sigara düzenlemesine ihtiyaç vardır.

“Kapsamlı e-sigara kısıtlamalarının olmaması, Amerika'daki gençlerin sağlığını riske atmaya devam ediyor. Yazarlar, yüksek gençlik vaping oranları ve sigara ve elektronik sigara kullanımının COVID-19'dan kaynaklanan ciddi komplikasyon riskini artırabileceğine dair artan endişeler ışığında, kapsamlı FDA düzenlemesi her zamanki kadar kritik olmaya devam ediyor ”diye yazıyor.

Bir ayrı Gerçek Girişimi analiz gösterileri federal kısıtlamalar muaf Başka bir ürün türü de kapsamlı düzenlemenin yokluğunda gelişen edildiğini. Puff Bar gibi aromalı tek kullanımlık e-sigaralar popülerlik kazanmıştır. Mentollü e-sigaralarla birlikte, e-sigara pazarının yaklaşık dörtte üçünü hızla kazandılar.

9 Eylül, e-sigara üreticilerinin ürünlerini piyasada tutmaları için FDA'ya başvuru sunmaları için son tarihi işaretledi. Ajans bu ürünleri incelerken, bir nesli nikotin bağımlılığı riskine sokan tüm aromalı e-sigaraları ortadan kaldırmak için hızlı hareket etmelidir. Bu arada bazı eyaletler hareket ediyor: California , mentol dahil olmak üzere tüm aromalı tütün ürünlerine eyalet çapında bir yasağı geçti ve bunu Massachusetts'ten sonra yalnızca ikinci eyalet haline getirdi.